KÁRPÁT-MEDENCEI CSALÁDSZERVEZETEK SZÖVETSÉGE

Együtt könnyebb...

Orosházi hírek novemberben

2020. november 28.

2020 novembere nem a látványos programok időszaka volt. A pandémia ideje alatt másfajta módon kell családjainkat segíteni. Fokozott elővigyázatossággal, a közösségi találkozások helyett az egyes családokra fókuszálva végeztük a munkánkat.

Helyi termelőtől ismét tudtunk nagy tételben zsákos burgonyát beszerezni. Ezzel támogatni tudjuk a helyi termelőket, valamint kevesebbszer van szükség ebben a veszély helyzetben boltot látogatni. 

A Tesco/MÉB adományokat a csoportvezetők ügyelve a higiéniára, előre kicsomagolják, majd így adják át  a családoknak. 
 
Folyamatosan érkezik a város lakóitól zsákolt ruha és gyermekjáték adományok, amelyekkel folyamatos munka van az egyesületi házban. Október 23 óta beszüntettük a folyamatos ruhaválogatási lehetőséget. Folytatjuk a veszélyhelyzet elmúltával. Addig is raktározzuk az adományokat.
 
Szépirodalmi könyvek érkeztek meg egyesületünkhöz, amelyeket a következő hónap folyamán osztunk ki a családoknak. 
  
Szép kihívást és lehetőséget láttunk meg a "Térteremtő Adventolás Orosházán" című programban. Városunk kényszerült átszervezni a szép hagyományokkal rendelkező adventi ünnepkört, amelynek évek óta mi is rendszeres közreműködői voltunk. Ez évben lehetőséget kapott több civil szervezet, hogy installációkkal díszítsék a város frekventált pontjait. Ezt tettük mi is, ha már együtt nem lehetünk, akkor egy kedves kompozíciót saját kezünkkel megalkotva és bemutatva fejezzük ki szeretetünket családjaink és a város lakói számára. 
 
Boldog adventi készülődést kívánok Szilágyiné Margó
 
 
 
 
 


« Vissza Vissza a lap tetejére

Hírlevél feliratkozásEseménynaptár

Közelgő események

május 30.

Csongrád, nagycsaládos egyesület közösségi házának udvara

Gyermekmosoly, gyermeknapi rendezvény

Esemény
Bölcső Nagycsaládosok Csongrádi Egyesülete

június 05.

Csongrád, nagycsaládos egyesület közösségi háza

Családok Nemzetközi Napja és Apák Napja

Esemény
Bölcső Nagycsaládosok Csongrádi Egyesülete

augusztus 20.

Csongrád

Makk Marci IX. Nemzetközi Egészség- és Sportnap

Esemény
Bölcső Nagycsaládosok Csongrádi Egyesülete