KÁRPÁT-MEDENCEI CSALÁDSZERVEZETEK SZÖVETSÉGE

Együtt könnyebb...

Gyermekbarátok szeptembere

2023. szeptember 23.

Szeptember 2.-án a Jézus Szíve plébánia gyermekei és egyesületünk közös kiránduláson vettünk részt.

 

Először Kelebiai plébániára „Apostolok küldetése” templomba látogattunk. Megcsodáltuk templomukat, és kis kórusukat hallgathattuk meg.

 

Majd az „Ergela Kelebija” lovardában töltöttük a napot. Megmutatták a fiákerokat, lovakat, kocsikáztunk, a gondozott zöld övezetben. Aki akart lóháton is ülhetett. Ebéd után egy kis szabadidő játék, volt majd indultunk vissza.

 

Mint minden évben szeptember első hétvégéjén tartsák a Tópart helyi közösség ünnepét. Egyesületünket Harmat Máté képviselte. Kovács Barbara: Ma rossz leszek! Verssel kedveskedett az ott jelenlévőknek.     

 

 ZENTA város ünnepén a Gyermekbarátok lelkes csapata is részt vett az eseményen. A gyerekeknek különféle játékokkal, feladatokkal készültünk. Mindenki megtalálta a kedvére valót és kipróbálhatta tudását, türelmét és még barátkozhatott is.

 

Thurzó Lajos Szonya című versének néhány sorával köszönnénk meg azt a csodálatos két napot, amit együtt töltöttünk el.

 

„Mily boldog világ is ez! Játszva a kétajkú gyerekek… Hogyan kell örülni, mutatjuk nagynak, s neveljük egymást szerbnek-magyarnak.”

 

 

 

 « Vissza Vissza a lap tetejére

Hírlevél feliratkozásEseménynaptár